KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10392003
*
nr 1039 2003
Cecilia Frisendahl
(1922-2014), Sverige
Etsning, Cecilia Frisendahl (f. 1922), PT, motivet: 39x31
Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och målare född i Stockholm 1922, död 2014.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 maj 2016
kl 20:40:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 20:31:11
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Cecilia Frisendahl
Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och målare född i Stockholm 1922, död 2014.
Läs mer om Cecilia Frisendahl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cecilia frisendahl etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58
-
8223 Gravyrer
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, Marina, 18..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58
*
Cecilia Frisendahl
Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och målare född i Stockholm 1922, död 2014.
Läs mer om Cecilia Frisendahl
nr 1039 2003
Cecilia Frisendahl
(1922-2014), Sverige
Etsning, Cecilia Frisendahl (f. 1922), PT, motivet: 39x31
Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och målare född i Stockholm 1922, död 2014.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/5 20:31:11 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Cecilia Frisendahl
Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och mÃ¥lare född i Stockholm 1922, död 2014.Läs mer om Cecilia Frisendahl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cecilia frisendahl etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07 -
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58 -
8223 Gravyrer
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, Marina, 18..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58